تندیس حجمی

تندیس حجمی

اصولا گران‌ترین و ارزشمندترین نوع تندیس موجود در بازار، تندیس‌های حجمی یا تندیس‌های 3D‌ هستند. دلیل اصلی گرانی این نوع تندیس نحوه ساخت، میزان کار لازم برای ساخت و متریال سازنده آن است. برای ساخت تندیس حجمی مراحلی مانند آب کاری، پرداخت کاری و ریخته‌گری باید طی شوند و این امر باعث بالا رفتن قیمت تمام شده این نوع تندیس می‌شود.

معرفی ویدیویی تندیس حجمی

تندیس حجمی

معرفی ویدیویی تندیس حجمی

هر آنچه لازم است تا درباره سفارش تندیس حجمی بدانید!

تندیس‌ در واقع هدیه یا یادبودی است که برای مناسبت‌های مختلفی به افرادی که شایستگی تقدیر و دریافت آن را دارند اهدا می‌شود. به همین دلیل یکی از انواع هدایایی است که برای مراسم‌های مختلف تهیه می‌شود. تندیس‌ها دارای انواع مختلفی هستند که یکی از نمونه‌های پرطرفدار آن، تندیس حجمی است. تندیس حجمی در واقع دارای سه بُعد بوده و از این رو به‌ آن‌ها حجمی می‌گویند. اگر سفارش تندیس حجمی دارید با ما همراه باشید تا در این مطلب از نونگاه هر آنچه لازم است درباره تندیس حجمی لازم است را به شما بگوییم.

ساخت تندیس حجمی ستاره

تندیس چیست؟

تندیس یک نوع لوح یا مجسمه است که به رسم یادبود، گرامیداشت و قدردانی اهدا می‌شود.  در حال حاضر معنی تندیس در کشور ما تغییر یافته است اما در واقع تندیس نوعی مجسمه است که به شکل اشخاص، نمادهای ویژه یا یادبودهایی ساخته شده و در معرض دید عموم مردم قرار می‌گیرد. امروزه معنای تندیس فراتر از یک مجسمه یا نماد بزرگ عمومی است؛ تندیس‌ها علاوه بر کاربرد گفته شده به عنوان جایزه یا یادگاری نیز به افراد مختلف اهدا می‌شوند. سفارش تندیس به دلیل ویژگی‌های خاص آن‌ها است که در ادامه این ویژگی‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
تندیس حجمی فوتبالی
ساخت تندیس حجمی

تندیس حجمی چیست؟

برای ساخت تندیس‌های حجمی به طور معمول از فلزاتی مانند سرب، برنج و … استفاده می‌شود.  این نوع تندیس‌ها به شکل انسان، حیوان یا نماد خاصی ساخته می‌شود تا تداعی گر آن باشند. برای ساخت این تندیس ابتدا با استفاده از گچ، مقوا یا مواد شکل پذیر، قالبی برای آن می‌سازند. پس از ساخت قالب، پیاده سازی طرح مطابق با سلیقه مشتری صورت می‌گیرد. طرح تهیه شده بر روی فلز ( سرب، برنج و … ) پیاده می‌شود.

برای ساخت این نوع تندیس ممکن است از چوب  نیز استفاده شده وشکل نهایی با شکل دهی و برشکاری چوب به عمل آید. از جمله  نمونه‌های این جایزه می‌توان به جایزه جشنواره فیلم فجر اشاره نمود.

مهم‌ترین مزایای خرید تندیس حجمی

1. کیفیت بالای ساخت
2. استفاده از متریال مرغوب و مقاوم در ساخت آن
3. جلوه بصری قوی‌تر نسبت به تندیس‌های دو بعدی
4. قابلیت تولید در شکل‌های مختلف
5. آبکاری با طلا، نقره یا آب کروم
6. ظرافت بالای ساخت تندیس حجمی

انواع روش‌های ساخت تندیس حجمیبه طور کلی انواع تندیس حجمی با استفاده از دو روش سنتی (با دست) و مدرن (با استفاده دستگاه پیشرفته) ساخته می‌شود. در ادامه هر یک از این روش‌ها را با هم بررسی می‌کنیم


در صورت نیاز حتما با ما تماس بگیرید تا مشاورین ما بتوانند شما را برای سفارش بهتر راهنمایی کنند.
ساخت تندیس سه بعدی به روش سنتی

پیش از انقلاب صنعتی و تولید دستگاه‌های برشکاری، برای ساخت تندیس سه بعدی از روش‌هایی مانند حجاری، کنده کاری، شکل دهی و … به شکل دستی استفاده می‌شد. البته این روش‌ها هنوز منسوخ نشده و حتی در کشور ما نیز هنوز مورد استفاده قرار می‌گیرند و تندیس‌های تولیدی به این روش قیمت بالایی دارند.

ساخت تندیس به روش مدرن

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، روش‌های صنعتی به تدریج جای روش‌های سنتی را گرفتند. با استفاده از ریخته گری به کمک دستگاه‌های پیشرفته به قالب گیری و برشکاری می‌پردازند و در نهایت پرداخت روی آن صورت می‌گیرد.

مقایسه تندیس حجمی با تندیس‌های دو بعدی

تندیس‌های دوبعدی انواع مختلفی داشته و از نظر ویژگی‌های ساختاری با تندیس‌های حجمی تفاوت‌هایی دارند که در ادامه به تفکیک انواع (ترکیبی، پلکسی) به آن می‌پردازیم.

تندیس ترکیبی

تندیس ترکیبی همانطور که از اسم آن نیز مشخص است ترکیبی از چند متریال مختلف مانند سنگ، پلکسی، چوب، فلز و … است. ترکیب چند متریال باعث زیبایی بصری فوق العاده این نوع از تندیس‌ها شده است. از آنجایی که این نوع از تندیس‌ها ضخامت و حجم کمتری نسبت به تندیس‌های حجمی دارند، قیمت تمام شده آن‌ها نیز بسیار کمتر خواهد بود. عامل اصلی تعیین کننده قیمت این نوع تندیس، نوع متریالی است که در ساخت و تهیه آن بکار رفته است.

تندیس پلکسی

یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین انواع تندیس بین انواع موجود در بازار، تندیس پلکسی است.  تندیس‌های پلکسی تشکیل شده از ورق‌ها پلکسی هستند که با استفاده از دستگاه‌ برش و با ظرافت بالا طراحی و ساخته می‌شوند. قیمت مناسب و مقرون به صرفه، دوام باالا، انعطاف پذیری بالا، زیبایی بصری از عواملی است که باعث محبوبیت این نوع تندیس به عنوان یادبود و یادگاری شده است.

تندیس فلزی

از تندیس‌های فلزی می‌توان به عنوان هدیه و گرامیداشت مقام‌های نظامی، ابزار تبلیغاتی، تجلیل از کارکنان و کارمندان یک شرکت، تجلیل از نخبگان و افراد موفق، میهمانان برنامه‌های تلویزیونی و … استفاده نمود. این نوع تندیس نیز در مقایسه با تندیس حجمی ساخت راحت‌تر، حجم کمتر و قیمت ارزان‌تری دارند.

نحوه سفارش تندیس حجمی و ساخت آن توسط نونگاه

پس از سفارش تندیس حجمی برای ساخت تندیس باید سلسله مراتب ویژه‌ای را طی نمود تا شکل و ظاهر دلخواه مشتری را بدست آورد. ساخت تندیس توسط تیم تولیدی نونگاه به این صورت است که:

۱. ابتدا مشتری طرح مورد نظر خود را به کارشناسان نونگاه نشان می‌دهد.

۲. در صورت نیاز می‌تواند از طراحان نونگاه درخواست کند تا نظرات خود را درباره طرح بیان کنند.

۳. پس از نهایی شدن طرح، طرح انتخاب شده به سیستم داده می‌شود.

۴. سیستم پس از دریافت طرح با دادن دستورات لازم به دستگاه برش، مرحله بعدی را آغاز می‌کند.

۵. برای عمل آوری تندیس حجمی از آلیاژ فلز برنج، سرب یا زاماک استفاده می‌شود.

۶. مرحله بعدی قالب گیری طرح مورد نظر است.

۷. پس از قالب گیری متناسب با طرح مدنظر برشکاری توسط دستگاه برش انجام می‌گیرد.

۸. پس از پایان برشکاری و ایجاد شکل نهایی، نوبت آبکاری به وسیله آب طلا می‌شود.

۹. برای آبکاری از طلا، نقره و حتی آب کروم استفاده می‌شود.

۱۰. اکنون کار تکمیل شده و قابل استفاده است.

تندیس سه بعدی

چگونه بهترین قیمت برای سفارش تندیس حجمی را بیابیم؟

همانطور که گفتیم یافتن یک محصول با کیفیت بالا و قیمت مناسب دغدغه بسیاری از افراد پیش از خرید هر محصولی است. شرکت نونگاه تمام سعی خود را برای تولید محصول با کیفیت و مطابق با سلیقه مشتری انجام می‌دهد. قیمت تندیس‌های نونگاه بر حسب نوع تندیس (حجمی، ترکیبی، پلکسی) محاسبه می‌شود. تندیس‌های ساخت نونگاه با بهترین قیمت و با کیفیت‌ترین متریال موجود تهیه و تولید می‌شود. از این رو فرد دریافت کننده تندیس می‌تواند تا سال‌های طولانی بدون نگرانی بابت آسیب آن تندیس را همراه خود داشته باشد.

تندیس در تهران

به شما پیشنهاد می‌شود با تماس با شرکت نونگاه در مورد سفارش تندیس در تهران اطلاعات بیشتری دریافت کنید. نونگاه یک شرکت تخصصی در زمینه تندیس‌سازی است و می‌تواند به شما در انتخاب مناسب‌ترین هنرمند و مجسمه‌ساز برای پروژه‌تان کمک کند و شما را در مراحل مختلف تندیس‌سازی هدایت نماید. از آنجایی که سفارش تندیس یک پروژه مهم و خلاقانه است، تماس با شرکت نونگاه در دستیابی به نتیجه دلخواه به شما کمک می‌کند.

تندیس سه بعدی شرکتی

عوامل موثر بر قیمت تندیس حجمی

عوامل زیادی بر قیمت تندیس حجمی موثر هستند و پیش از خرید این محصول بهتر است این عوامل را بشناسید:

کیفیت ساخت تندیس حجمی

خریداران تندیس تمایل دارند تا محصولی با کیفیت را با قیمتی مناسب تهیه کنند. اما باید بدانید کیفیت ساخت و ظرافتی که در تهیه آن استفاده می‌شود در افزایش قیمت آن تاثیر خواهد داشت. تندیس‌های ساخته شده توسط نونگاه با بهترین کیفیت و متریال موجود در بازار تهیه شده و به دست مشتریان می‌رسد.

جنس تندیس حجمی

تندیس‌ها بر حسب درخواست مشتری و کاربرد آن از متریال مختلفی تهیه می‌شوند. این مواد شامل گچ، مقوا، پلکسی، شیشه، انواع فلزات مانند برنج، سرب و … خواهند بود. از این رو قیمت روز متریال سازنده تندیس یکی از عواملی است که تاثیر بسزایی بر قیمت نهایی آن خواهد داشت.

ابعاد و اندازه تندیس حجمی

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت تندیس، ابعاد و اندازه آن است. در واقع هرچه اندازه و حجم تندیس بزرگتر باشد، به تبع نیازمند بکارگیری متریال بیشتری خواهد بود. همچنین ممکن است برای ساخت تندیس از چند نوع متریال استفاده شود و همین عامل باعث شود تا قیمت تمام شده آن افزایش یابد.

آبکاری و رنگ آمیزی تندیس حجمی

آبکاری و رنگ آمیزی تندیس به طور معمول آخرین مرحله از ساخت تندیس است. ماده استفاده شده برای رنگ آمیزی و رنگ کاری بر قیمت تمام شده آن موثر خواهد بود.  برای مثال ممکن است برای آبکاری از طلا، نقره یا آب کروم یا همان سرب استفاده شود و بسته به ارزش روز هر کدام از این مواد، قیمت تمام شده تندیس متفاوت خواهد بود.

تعداد قطعات سازنده تندیس حجمی

تعداد قطعات سازنده تندیس به نوعی تحت تاثیر حجم تندیس است. ممکن است برای ساخت برخی تندیس‌ها از جمله تندیس پلکسی یا تندیس ترکیبی از چند نوع قطعه متفاوت استفاده  شود و پرداخت کاری و تهیه هر یک از این عناصر فرایند خاص خود را داشته باشد. از این رو تعداد قطعات سازنده نیز می‌تواند عاملی موثر بر قیمت تندیس لقب گیرد.

شکل تندیس حجمی

شکل تندیس نیز یکی از عوامل موثر بر قیمت آن است. انتخاب شکل تندیس به طور کامل بر عهده مشتری است و میزان ظرافت طرح، ساخت آن را پیچیده‌تر می‌سازد. این پیچیدگی نیازمند به دقت و زمان بیشتری برای پیاده سازی بوده و از این رو به طور مستقیم بر قیمت تندیس موثر خواهد بود.

روش ساخت تندیس حجمی

ساخت تندیس به روش‌های مختلفی (کنده کاری، شکل دهی، جفت کاری) صورت می‌پذیرد. برای ساخت تندیس به هرکدام از این روش‌ها حجم و نوع متریال متفاوتی لازم است از این رو روش ساخت تندیس، بر قیمت تمام شده آن موثر خواهند بود.

تیراژ سفارش تندیس حجمی

به طور معمول هرچه شما تندیس‌‌ها را در حجم بالاتری سفارش دهید و به طور عمده‌تر خریداری نمایید، می‌توانید آن‌ها را با قیمت ارزان‌تر و مناسب‌تر نسبت به حالت تکی تهیه کنید.

نمونه کار های تندیس حجمی

سخن نهایی درباره سفارش تندیس حجمی

در این مطلب از وبسایت نونگاه با تندیس حجمی و نحوه سفارش آن آشنا شدیم. همچنین دانستیم که عوامل مختلفی از جمله نوع متریال سازنده، روش ساخت، تیراژ ساخت، شکل تندیس و حتی شرکت سازنده می‌توانند بر قیمت تمام شده تندیس موثر باشند. نونگاه تلاش می‌کند تا بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات را از نظر زیبایی و استحکام در اختیار مشتریان خود قرار دهد. امیدواریم که مطالب این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد. اگر قصد سفارش و خرید انواع تندیس یا اطلاع از قیمت آن‌ها را دارید می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان ما در نونگاه در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان آن‌ها استفاده کنید.

سؤالات متداول در مورد تندیس سه بعدی

بله! شما می‌توانید به هر تعدادی که لازم دارید سفارش خود را نزد کارشناسان نونگاه ثبت کنید.

به طور کلی هرچه تعداد تندیس‌های سفارش شما افزایش یابد، آن‌ها را می‌توانید با قیمت بهتری از نونگاه تهیه کنید.

هدف اصلی نونگاه تهیه محصولاتی با بهترین کیفیت و به شکل مقرون به صرفه است تا مشتریان از هر قشری بتوانند از این محصولات بهره ببرند

پیچیدگی طرح تندیس باعث می‌شود ساخت آن به ظرافت و دقت بیشتری نیاز داشته باشد؛ از این رو بر قیمت تمام شده تندیس تاثیر گذار خواهد بود.

بله؛ تعداد قطعات لازم باعث افزایش حجم تندیس می‌شود؛ همچنین ممکن است از متریال مختلفی تهیه شوند و از این رو بر قیمت تمام شده تندیس تاثیر بسازیی بگذارند.

قاعدتا افزایش حجم باعث افزایش متریال مورد نیاز خواهد شد. از این رو تندیس‌های سه بعدی یا حجمی در مقایسه با تندیس‌های دوبعدی، پلکسی و ترکیبی قیمت بیشتری خواهند داشت.

بله؛ انتخاب طرح کاملا بر عهده مشتری بوده و می‌توان آن طرح را با استفاده از متریال انتخابی مشتری تهیه و تولید نمود.

برای ساخت تندیس‌های حجمی از دو روش سنتی (دستی) و مدرن (با دستگاه) استفاده می‌شود.

تندیس‌های حجمی به طور معمول از  آلیاژ زاماک، برنج، سرب و ... ساخته و عرضه می‌شوند.

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
خانه
× پیام دهید