تندیس فلزی

تندیس فلزی

استفاده از انواع تندیس‌ها برای مراسم‌های مختلف به امری رایج تبدیل شده است. مدیران شرکت‌ها تمایل دارند که برای مراسم‌های خاص خود یا قدردانی از کارمندان حتما تندیس‌های مختلفی را سفارش دهند. در واقع تندیس‌ها می‌توانند شکوه یک مراسم را دو چندان کنند و اجرا کنندگان مراسم‌های مختلف نیز به اهمیت این موضوع پی برده‌اند. اگر شما نیز به دنبال سفارش تندیس فلزی مرغوب هستید اما در مورد آن اطلاعات زیادی ندارید، تا انتهای این مقاله  از سایت نو نگاه همراه ما باشید.

معرفی ویدیویی تندیس فلزی

تندیس فلزی

معرفی ویدیویی تندیس فلزی

همه آنچه که باید در سفارش تندیس فلزی بدانید

قبل از سفارش تندیس فلزی باید بدانید که از تندیس‌ها به غیر از کارکرد فرهنگی برای موارد تجاری یا تبلیغاتی نیز استفاده می‌شوند. به این ترتیب که با درخواست مدیران مراسم، نشان تجاری شرکت روی تندیس حک می‌شود. انتخاب با مسئولان مراسم است که این تندیس‌ها را هدیه دهند یا تنها برای نمایش آن‌ها را در یک جایگاه خاصی بگذارند.

در مورد روش‌های ساخت تندیس‌ها باید بدانید که سه روش کلی و اصلی برای ساخت تندیس‌های مختلف وجود دارند. لازم به ذکر است که هر سه روشی که در ادامه توضیح می‌دهیم همواره در ساخت تندیس، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه هر یک را توضیح می‌دهیم.

تندیس فلزی کارآفرینی

تندیس فلزی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

قبل از اینکه سفارش تندیس خود را ثبت کنید بهتر است که با انواع تندیس‌ها آشنا شوید. تندیس‌ها به سه نوع مختلف یعنی تندیس فلزی، تندیس حجمی و تندیس پلکسی تقسیم می‌شوند. در ادامه تندیس فلزی را که مورد بحث ما نیز هست بررسی خواهیم کرد.

تندیس فلزی یکی از خاص‌ترین تندیس‌هایی است که همواره تولید می‌شود. معمولا تندیس فلزی را به صورت سفارشی می‌سازند و از آن در رویدادهای بسیار خاصی استفاده می‌کنند. هنرمندانی که تندیس فلزی را می‌سازند برای طراحی آن از اشکال هندسی خاصی استفاده می‌کنند.

در طراحی تندیس فلزی، هنرمند طبق هر چیزی که مشتری درخواست کرده است کار طراحی را شروع می‌کند. شاید مشتری بخواهد که همه چیز سفارش تندیس فلزی خود را به دستان هنرمند تندیس کار بسپارد. اما در بیشتر موارد مشتری تعیین می‌کند که چه طرحی باید در تندیس پیاده شود.
در مواردی مشتری از هنرمند می‌خواهد که شکل تندیس را با الهام از نام تجاری شرکت یا لوگو طراحی کند. اگر نیاز باشد که تندیس چند وجهی تهیه شود در آن صورت هنرمند باید یک تندیس حجمی را برای مشتری بسازد.

نحوه برشکاری تندیس :

چه تندیس فلزی و چه تندیس‌های دیگر همگی مناسب مراسم‌های خاص و رسمی هستند. در واقع وقتی که یک همایش یا جشنواره‌ای برگزار می‌شود، برای اینکه از افراد قدردانی کنند به آن‌ها تندیس می‌دهند. تندیس فلزی چون از سایر تندیس‌ها محکم‌تر هستند سفارش دهندگان خیالشان راحت است که خراب نمی‌شوند.

همچنین به خاطر سطح فلزی آن چنین تندیس‌هایی به راحتی تمیز می‌شوند. وقتی که دریافت کنندگان تندیس خود را به خانه ببرند متوجه کیفیت بالا، براقی و زیبایی آن خواهند شد.

یاد بود فلزی را با چه فلزی و چطور می‌سازند؟

 • حتما می‌خواهید بدانید که تندیس فلزی که این‌قدر ارزشمند است را چطور می‌سازند؟ برای ساخت تندیس فلزی هنرمندان از فلزهای باارزشی مانند: برنز یا نقره استفاده می‌کنند. اما این فلزات بسیار گران هستند و به همین دلیل مشتریان تقاضا دارند که از فلزهای ارزان‌تری در ساخت این تندیس‌ها استفاده شوند.
 • فلزهای جایگزین برای آماده کردن سفارش تندیس فلزی مشتری، مس و برنج  و آلیاژ زاماک هستند. مس و برنج به دلیل اینکه از خاصیت نقش‌پذیری بالایی برخوردار هستند مورد توجه هنرمندان قرار می‌گیرند. تندیس فلزی هم به صورت تک بُعدی و هم چند بُعدی ساخته می‌شود.
 • از این رو وقتی از مواد انعطاف‌پذیر برای ساخت آن استفاده می‌کنند دست هنرمندان برای شکل دادن به اثر بازتر می‌شود.

تندیس فلزی را به شکل زیر می‌سازند:

 • هنرمندان برای آماده کردن سفارش تندیس فلزی مشتری باید طرح آن را از قبل آماده کنند.
 • هنرمندان برای اینکه طرح‌هایی که می‎زنند دقیق باشند از برنامه‌های کامپیوتری ویژه‌ای استفاده می‌کنند.
 • در ابتدا طرح را روی یک ماکت پیاده می‌کنند. با این کار می‌خواهند تمام جزئیاتی که مد نظر مشتری هست را روی کار اجرا کنند.
 • وقتی که هنرمند از ماکت به رضایت رسید با جفت‌کاری، کار تندیس را تمام می‌کند و قطعاتی که جدا ساخته است را به یکدیگر پیوند می‌دهد.

روش‌های ساخت تندیس فلزی

ساخت تندیس با روش کنده‌کاری یا حجاری
در این روش هنرمند وسیله‌ای که می‌خواهد آن را تغییر شکل دهد را پیدا می‌کند. این وسیله ممکن است چوب یا سنگ باشد. به این ترتیب زمان می‌گذارد و به کنده‌کاری چوب یا سنگ می‌پردازد و از هیچ، یک تندیس زیبا و اثر هنری خلق می‌کند.
ساخت تندیس با استفاده از روش شکل‌دهی

هنرمند در این روش با موادی سر و کار دارد که از قابلیت حجم‌پذیری برخوردار هستند. موادی چون: گچ، گِل یا موم مورد استفاده هنرمند تندیس‌ساز قرار می‌گیرد. هنرمند از قابلیت حجم‌پذیری آن استفاده می‌کند و هر طرح و شکلی که دوست دارد را به آن می‌دهد.

ساخت تندیس با روش جفت‌کاری

یکی از راه‌های آماده کردن سفارش تندیس فلزی مشتری روش جفت‌کاری است. هنرمند در این روش دو راه برای ساخت تندیس دارد. هر دو روش تندیس‌های زیبایی را ایجاد خواهند کرد. این روش‌ها به شرح زیر هستند:

 1. هنرمند برای ساخت تندیس اجزای آن را به صورت جداگانه می‌سازد.
 2. هنرمند قطعه‌هایی که از پیش ساخته شده است را با روش‌های مختلف و با استفاده از مواد گوناگونی به یکدیگر وصل می‌کند.

در روش جفت‌کاری تندیس با مواد مختلفی ساخته خواهد شد. در واقع برای وصل کردن اجزای مختلف یک تندیس به یکدیگر از روش‌هایی چون: جوش‌کاری، لحیم‌کاری، پرچ کردن، میخ زدن و چسباندن با کمک چسب‌های قوی استفاده می‌شود.

راه های سفارش تندیس فلزی

برای خرید و ثبت سفارش تندیس فلزی خود می‌توانید فروشگاه‌ها، شرکت‌ها و به طور کلی فروشندگان مختلفی را انتخاب کنید. و همچنین میتوانید با کارشناسان نونگاه تماس بگیرید . چه در ثبت سفارش به صورت حضوری و چه به صورت اینترنتی باید نکات مهمی را به خاطر بسپارید:

 • حتما نمونه کارهای جایی که می‌خواهید از آن تندیس فلزی بخرید را مشاهده کنید.
 • تجربه کاربران مختلف در این مورد را بخوانید.
 • اگر شرکتی دیگر از مرکزی که شما می‌خواهید سفارش تندیس فلزی خود را ثبت کنید خرید داشته است، رضایت او را مورد بررسی قرار دهید.
 • بررسی کنید که آیا تندیس‌های مرکز مورد نظر شما به اندازه کافی تنوع دارد؟
 • با قوانین شرکت تولید کننده تندیس آشنا شوید و ببیند برای ثبت یا کنسلی کار چه قوانینی دارند؟
 • حتما از جایی خرید کنید که مسئولیت‌پذیر باشند. یعنی اگر اشتباهی در ساخت تندیس شما انجام دادند، آن را بپذیرند.

خرید تندیس تقدیر از سایت نو نگاه

خرید تندیس از سایت “نو نگاه” با وجود دسترسی آسان به مجموعه‌ای از تندیس‌های زیبا و منحصر به فرد، دارای دلایل متعددی است. اولاً، این سایت به شما امکان می‌دهد که از تنوع گسترده‌ای از تندیس‌ها با طرح‌ها و اندازه‌های مختلف انتخاب کنید، بنابراین می‌توانید تندیسی را که بهترین تطابق را با مورد نیاز و سلیقه شما دارد، به سادگی پیدا کنید.
ثانیاً، خرید تندیس از این سایت به شما امکان می‌دهد که از خدمات سفارشی‌سازی بهره‌برده و تندیس خاصی را با توجه به نیازها و موارد ویژه‌تان طراحی کنید. این امکان به شما اجازه می‌دهد تا تندیسی با شخصیت و تاثیر بیشتر ایجاد کنید که به طور دقیق با پیام و هویت شما سازگار باشد.
همچنین، سادگی فرآیند خرید آنلاین از “نو نگاه” باعث می‌شود تا بدون نیاز به حضور حضوری، به راحتی تندیس مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. این به شما صرفه‌جویی در زمان و انرژی را ممکن می‌سازد.
در نهایت، از آنجایی که سایت “نو نگاه” به تاکید بر کیفیت و طراحی هنری دقیق تندیس‌ها می‌پردازد، می‌توانید اطمینان داشته باشید که خرید خود را از اینجا تجربه‌ای بی‌نظیر و ارزشمند خواهید داشت که تا مدت‌ها در خاطره‌ها می‌ماند.

تندیس فلزی

سفارش تندیس فلزی چه مزایایی دارد؟

به طور کلی تندیس را یک هدیه ارزشمندی می‌دانند که برخلاف سایر هدیه‌ها عمر بالایی دارد. خراب نمی‌شود یا اگر هم بشود خیلی دیر این اتفاق میفتد. تندیس‌های فلزی مزایایی دارند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 • وقتی تندیس را به مخاطب هدیه می‌دهید روی ذهن او تأثیر زیادی می‌گذارد.

 • با سفارش تندیس فلزی به همه کسانی که قرار است از آن‌ها قدردانی شود، هدیه یکسانی می‌دهید.

 • در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنید.

 • تندیس هدیه‌ای است که وزن مناسبی دارد و کسی که آن را دریافت می‌کند برای حمل آن دچار دردسر نمی‌شود.

 • تندیس استحکام زیادی دارد و به این زودی‌ها خراب نخواهد شد.

یک تندیس فلزی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

بعد از اینکه سفارش تندیس فلزی شما به دستتان رسید چند نکته مهم وجود دارد که باید به آن دقت کنید. این نکات همان ویژگی‌های یک تندیس باکیفیت هستند و به شما کمک می‌کنند تا اصل را از تقلبی تشخیص دهید. در ادامه این موارد را بخوانید:

 • تندیس فلزی که با روکش طلا آبکاری شده است رنگ آن نمی‌رود. همچنین وقتی ضربه هم بخورد رنگ آن ثابت خواهد ماند.

 • وقتی سفارش تندیس خود را در تیراژ بالا می‌دهید، همه تندیس‌ها باید شبیه به هم باشند.

 • وزن تندیس نباید آن‌قدر زیاد باشد که دست خسته شود و نه آن‌قدر کم که انگار تندیس پلاستیکی است.

در مورد پایه تندیس نیز باید نکته‌ای را در نظر بگیرید. پایه تندیس هم می‌تواند کیفیت کار را افزایش دهد. به طور کلی در ساخت تندیس از دو پایه پلکانی و باکس استفاده می‌شود. اگر به دنبال این هستید که کیفیت پایه شما نیز بالاتر و بهتر باشد توصیه می‌کنیم درخواست پایه باکس بدهید. اما اگر می‌خواهید که در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید، پایه پلکانی را سفارش دهید.

تندیس فلزی پتروشیمی

چه عواملی تعیین کننده قیمت تندیس فلزی هستند؟

افرادی که سفارش تندیس فلزی را می‌دهند در مورد مسئله قیمت حساسیت‌هایی دارند. فاکتورهای مختلفی روی قیمت نهایی تندیس فلزی تأثیر می‌گذارد که به شرح زیر هستند:

 • هر چقدر طرح پیچیده‌تر باشد، ساخت آن زمان می‌برد و قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.
 • اگر سفارش دهنده بخواهد از فلزهای گران‌قیمتی برای ساخت تندیس استفاده کند، روی قیمت نهایی تأثیر می‌گذارد.
 • گاهی اوقات نیاز است که طبق سفارش مشتری، تا لایه طلا یا نقره و یا آب کروم برای آبکاری تندیس استفاده شود و این امر قیمت کار را افزایش می‌دهد.
 • اگر کار طراحی را به دست هنرمند و شرکت تندیس‌ساز بسپارید، هزینه طراحی نیز روی قیمت نهایی کشیده خواهد شد.
 • اگر سفارش تندیس فلزی شما فوری باشد و تیم تندیس‌ساز مجبور شود که شبانه‌روز کار کند، هزینه‌های اضافی را به همراه خواهد داشت.

نکته مهمی که باید آن را به خاطر بسپارید در مورد تعداد تندیس‌ها است. در حالت معمول این‌گونه است که هر چقدر تعداد تندیس‌هایی که سفارش می‌دهید بیشتر باشند، در آن صورت هزینه کار نیز کاهش خواهد یافت. اما وقتی سفارش تندیس شما کم است، در این صورت کار حالت سفارشی به خود می‌گیرد و هزینه نهایی افزایش خواهد یافت.

 1. خودشان مستقیم سفارش تندیس فلزی مشتری را آماده کنند.
 2. به صورت 24 ساعته پشتیبانی داشته باشند.
 3. از تیم مجرب و متعهد برخوردار باشند.
 4. بتوانند از پس اجرای طراحی‌های مفهومی و اختصاصی برآیند.
 5. به همه مشتریان و کسانی که قصد خرید دارند مشاوره رایگان بدهند.
 6. از تجهیزات و ماشین‌آلات مدرن برخوردار باشند.

چه نکاتی را باید در سفارش تندیس فلزی رعایت کنیم؟

شما به عنوان سفارش دهنده یا خریدار می‌توانید از صفر تا صد طرح و جزئیاتی که می‌خواهید را به تندیس‌ساز ارائه دهید. اما اگر می‌خواهید کیفیت بالایی را خریداری کنید بهتر است که کمی در مورد مواد اولیه یا روکش‌هایی که روی کار می‌زنند اطلاعاتی داشته باشید. مثلا می‌توانید به تولیدکننده بگویید که روی کار شما روکش طلا و نقره را به صورت آبکاری اجرا کند. این کار ضمن دادن کیفیت خوب به تندیس، آن را زیباتر و چشم‌نوازتر نیز می‌کند. همچنین می‌توانید درخواست مرصع‌کاری را نیز بدهید. در این روش از سنگ‌های گرانبها روی کار استفاده شده و به این شکل قیمت تندیس افزایش پیدا می‌کند. وقتی جزئیات دقیقی از کاری که می‌خواهید را ارائه دهید و به دنبال طرح‌های خاص باشید، سفارش تندیس فلزی شما با دقت و زیبایی هر چه تمام‌تر تکمیل خواهد شد. در این صورت وقتی آن را به مهمانان خود می‌دهید می‌توانید شاهد رضایت آن‌ها باشید. فراموش نکنید که حتما طرحی که برای تندیس انتخاب می‌کنید با موضوع مراسم در هماهنگی کامل باشد. قبل از ثبت طرح خود با همکارانتان در مورد طرحی که مورد توجهتان است مشورت کنید. این کار باعث می‌شود که در حین ساخت تندیس یا وقتی که تندیس به دستتان می‌رسد، به خاطر طرحی که تنظیم کرده‌اید پشیمان نشوید. به طور کلی برای هر جایی که ثبت سفارش می‌کنید بهتر است ویژگی‌های زیر را داشته باشند.

 1. خودشان مستقیم سفارش تندیس فلزی مشتری را آماده کنند.
 2. به صورت 24 ساعته پشتیبانی داشته باشند.
 3. از تیم مجرب و متعهد برخوردار باشند.
 4. بتوانند از پس اجرای طراحی‌های مفهومی و اختصاصی برآیند.
 5. به همه مشتریان و کسانی که قصد خرید دارند مشاوره رایگان بدهند.
 6. از تجهیزات و ماشین‌آلات مدرن برخوردار باشند.

سخن نهایی

تندیس‌های فلزی یکی از بهترین هدایایی هستند که می‌توانید در مراسم‌های رسمی خود به افراد بدهید و ارزشمندی مراسم خود را دو چندان کنید. سفارش تندیس فلزی خود را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید و خودتان روی مدیریت سایر قسمت‌های مراسمتان تمرکز کنید تا بتوانید روز باشکوهی را برای خود و مهمانانتان رقم بزنید.

نمونه کار های تندیس فلزی

سوالات متداول در مورد تندیس فلزی

تندیس به شکل سه‌بعدی شده‌ای از یک شخص، جانور یا شیء است که به عنوان نماد یا نشانه‌ای از شخصیت، عملکرد، مکان یا یادبودی استفاده می‌شود.

۱. ماندگاری در ذهن مخاطب ۲. استحکام و دوام بالا ۳. مقرون به صرفه ۴. لوکس بودن تندیس

۱. نوع فلز استفاده شده ۲. میزان متریال استفاده شده برای ساخت تندیس ۳. میزان کار انجام شده ۴. قیمت روز متریال سازنده تندیس

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
خانه
× پیام دهید