پلاک استیل

پلاک استیل

پلاک استیل و پلاک برنجی دو نوع از انواع پرکاربرد پلاک ساخته شده توسط شرکت نونگاه هستند. این نوع پلاک در کنار پلاک‌‌های برنجی برای مصارفی مانند نمایش علائم، تبلیغات، نام گذاری و نمایش اطلاعات یک وسیله و مواردی از این قبیل ساخته می‌شود. ممکن است برای شما سوال شود که این پلاک‌‌ها را چگونه ساخته می‌شوند؟ سفارش پلاک استیل را چگونه انجام دهیم؟ چه عواملی بر قیمت پلاک استیل موثر هستند؟  اگر می‌خواهید پاسخ سوالات بالا را دریافت کنید با ما همراه باشید؛ در این مطلب از مقالات وبسایت نونگاه با این نوع پلاک و نحوه سفارش پلاک برنجی یا پلاک استیل آشنا می‌شویم.

پلاک استیل

معرفی ویدیویی پلاک استیل

نمایش ویدیو درباره کاور ویدیو پلاک استیل

پلاک استیل چیست؟

یکی از مطرح‌ترین پلاک‌‌های موجود در بازار که در این مطلب به آن می پردازیم، پلاک استیل است. پلاک‌های استیل همانطور که از اسم آن‌ها مشخص است، از استنس استیل ساخته می‌شوند. سفارش پلاک استیل به منظور کاربری به عنوان تابلو راهنما، سر در شرکت‌ها، واحدهای تجاری، شماره واحد و … استفاده می‌شود. طرح این نوع پلاک با حکاکی پیاده می‌شود و سپس رنگ آمیزی می‌شود. این نوع پلاک تا سایز ۱۰۰ * ۱۰۰ نیز قابل ساخت و طراحی هستند.  طرح و نوشته روی پلاک متناسب با سلیقه و درخواست مشتری پیاده سازی می‌شود.

تابلو های استیل برای اتاق های درمانگاه

آشنایی با انواع پلاک‌های پر طرفدار بازار

پیش از اینکه با پلاک استیل آشنا شدیم بد نیست تا به طور مختصر با انواع پلاک موجود در بازار آشنا شویم. از سال‌های بسیار دور استاد کارها با تراش و حکاکی بر روی انواع فلزات مانند مس، برنج و … طرح‌های زیبا و چشم‌نوازی را خلق می‌کردند. این هنر تا امروز حفظ شده و انواع پلاک‌های فلزی هنوز هم توسط افراد مختلف تولید شده و در بازار خریداران و طرفداران خود را دارند.

تابلو استیل مرکز فنی مهندسی
قیمت پلاک استیل
پلاک برنجی

یکی از انواع پلاک که در این مطلب نیز بررسی می‌کنیم پلاک برنجی است. برای ایجاد نقش  بر روی این نوع پلاک‌ها از فرورفتگی و حکاکی استفاده می‌کنند. انتخاب طرح و نقش ایجاد شده بر روی پلاک برعهده مشتری است و تا سایز ۶۰ * ۱۰۰ نیز قابل تولید هستند. سفارش پلاک برنجی به منظور به کارگیری به عنوان لوح تقدیر، لوح  افتتاحیه، تابلوهای تجاری، راهنمای آسانسور و طبقات و مواردی از این قبیل استفاده می‌شود. به طور معمول پس از اتمام رنگ آمیزی از مواد نگهدارنده بر روی طرح استفاده می‌شود تا به این ترتیب عمر پلاک را افزایش دهند.

پلاک پلکسی گلاس

پلاک پلکسی از ایجاد برش و شکل دهی به ورق پلکسی گلاس تولید می‌شود. از جمله ویژگی‌های این نوع پلاک انعطاف پذیری بالا، استحکام و مقرون به صرفه بودن آن است.

پلاک آلومینیومی

ویژگی اصلی پلاک‌های آلومینیومی رنگ نقره‌ای روشن آن‌ها است. از این پلاک‌ها به عنوان شناسنامه اشیا استفاده می‌شود.

ساخت پلاک استیل چگونه انجام می‌شود؟

پلاک‌های استیل به طور معمول از فلزهای ضدخوردگی و مقاوم در برابر تغییرات آب وهوایی ساخته شده و هرچه کیفیت ساخت آن بالاتر باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. برای حکاکی روی پلاک استیل از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود؛ برای مثال می‌توان سطح آن را مقداری سوزاند تا نوشته بر روی آن حک شود. از این روش برای جلوگیری از فرسایش آب کاری فلز استفاده می‌شود. روش دیگر، حکاکی با استفاده از لیزر به شکل عمیق و به روش براده برداری است. زمانی که سفارش پلاک استیل شما توسط کارشناسان یا در سایت نونگاه ثبت می‌شود وارد فاز بعدی یعنی طراحی و ساخت می‌شویم. به طور کلی برای ساخت پلاک استیل باید مراحل زیر را طی کنید.

۱. ابتدا از طریق راه‌های ارتباطی کارشناسان ما تماس بگیرید.

۲. طرح مد نظر خودتان را به کارشناسان نونگاه نشان دهید.

۳. اگر طرحی ندارید می‌توانید ایده و هدف خود را مطرح کنید تا طراحی توسط طراحان نونگاه صورت گیرد.

۴. پس از انتخاب طرح، طرح منتخب به دستگاه داده می‌شود. 

۵. حکاکی بر روی پلاک‌های استیل با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته صورت می‌گیرد.

۶. پس از حکاکی و ایجاد نقش، آب کاری پلاک استیل با استفاده از طلا، نقره و فورتیک صورت می‌گیرد.

۷. اکنون طرح آماده استفاده است.

آشنایی با انواع دسته بندی پلاک استیل

پلاک استیل بگیر و نگیر

پلاک استیل به طور کلی در دو دسته «نگیر» و «بگیر» دسته‌بندی می‌شوند پلاک استیل «بگیر» پلاکی است که در آلیاژ استیل، آهن استفاده شده است و باعث ایجاد خاصیت جذب توسط آ‌هنربا می‌شود. از طرفی در آلیاژ پلاک «نگیر» از آهن استفاده نمی‌شود و از این رو در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوایی مقاومت و دوام بیش‌تری دارد.

پلاک استیل مات و براق

دسته دیگر از پلاک استیل پلاک استیل مات و پلاک استیل براق است که نوع مات بازتاب نور ندارد و نوع براق مانند آیینه عمل میکند .

پلاک استیل تخت و قوطی

یکی دیگر از انواع دسته‌بندی پلاک‌های استیل، شکل ساخت آن‌ها است. پلاک‌های استیل به طور معمول به شکل تخت و قوطی ساخته می‌شوند. در پلاک قوطی کار ۱.۵ سانتی‌متر از هر طرف برمی‌گردد و پشت آن نئوپان کار می‌شود. بخش نئوپان قسمتی است که بر روی دیوار نصب خواهد شد.

پلاک استیل طلایی و نقره ای

پلاک‌های استیل در سه رنگ دسته بندی می‌شوند؛ پلاک استیل نقره‌ای معروف‌ترین رنگ استیل بوده که به طور معمول استیل را با رنگ نقره‌ای می‌شناسند. پلاک استیل طلایی یا میرور که به دلیل گرانی فلز برنج، جایگزین آن شده است. دیگر رنگ‌های استیل عبارتند از رُزگلد (مسی)  و دودی. در کل تمامی این رنگ‌ها قابلیت اسیدکاری و حکاکی را در خود دارند.

ساخت پلاک استیل

دلایل استفاده از فلز برنج برای ساخت پلاک

فلز برنج دارای مقادیر زیادی روی و مس است؛ همچنین از فلزاتی مانند آهن، قلع، آلومینیوم، منگنز و … در ساخت آلیاژ برنج استفاده می‌شود. یکی از خواص مهم برنج، مقاومت در برابر لکه و تیرگی است و از این رو برای ریخته گری فلز مناسبی به شمار می‌رود. یکی دیگر از خواص برنج قابلیت بازیافت و تبدیل آن به آهن رباست. در صورت استفاده از روکش قلع و آلومینیوم بر روی برنج می‌توان دوام و مقاومت آن در برابر تغییرات شرایط محیطی و آب و هوایی را تا حدود زیادی افزایش داد. ویژگی بارزی که باعث کاربرد برنج در پلاک سازی شده، انعطاف پذیری و شکل پذیری مناسب این فلز بوده که امکان ایجاد طرح و نقش‌های مختلف را بر روی آن فراهم می‌سازد. از طریق مشورت با تیم متخصص نونگاه، می‌توانید یک تندیس منحصر به فرد با کیفیت بالا را برای تقدیر از کارکنان یا همکاران خود تهیه کنید. همچنین، اگر نیاز به توسعه استراتژی‌های تبلیغاتی دیگر دارید، می‌توانید از خدمات گسترده دیگر “نو نگاه” در این زمینه نیز بهره ببرید. ارتباط با تیم متخصص و متعهد آنها می‌تواند به تقویت برند شما و افزایش شناخت آن در بازار کمک کند

بهترین روش برای حکاکی بر روی پلاک‌های استیل کدام‌اند؟

در ایران برای ساخت و حکاکی بر روی پلاک‌های استیل از روش اسیدکاری استفاده می‌شود. طرح مورد نظر ابتدا بر روی فیلم یا کالک تهیه می‌شود. فیلم یا کالک بر روی پلاک چسبیده شده و وارد دستگاه نور می‌شود. پس از آن قسمت‌‌های مشکی کار حساس شده و سپس اسید کاری انجام و سپس کار گود می‌شود. ضخامت پلاک استیل نونگاه ۰.۶ بوده و به درون گود می‌شود . پس از گود شدن، پلاک رنگ شده و طرح نهایی آن مشخص خواهد شد. برای محاسبه قیمت پلاک استیل، طول * عرض حساب شده و بسته به قیمت روز متریال، قیمت نهایی پلاک مشخص می شود.

پلاک استیل برنجی

عوامل موثر بر قیمت پلاک استیل ...

یکی از مواردی که در هنگام سفارش پلاک استیل یا سفارش پلاک برنجی اهمیت زیادی دارد، قیمت تمام شده محصول است. عوامل مختلفی می‌توانند بر قیمت پلاک‌های استیل تاثیر بگذارند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱. طرح پلاک استیل؛ یکی از عوامل مهم و موثر بر قیمت پلاک، طرح آن است. در واقع میزان پیچیدگی طرح باعث افزایش زمان مورد نیاز برای ساخت آن می‌شود. از این رو پیاده سازی آن طولانی‌تر شده و در نتیجه بر قیمت آن موثر است.

۲. جنس پلاک؛ نوع آلیاژ و قیمت عناصر سازنده آلیاژ بر روی قیمت تمام شده پلاک استیل تاثیر گذارند.

۳. اندازه پلاک استیل یا برنجی؛ یکی دیگر از موارد مهمِ موثر بر قیمت پلاک‌ها، اندازه پلاک است. هر چه اندازه پلاک مورد نظر بزرگتر باشد، پیاده سازی طرح بر روی آن طولانی‌تر و پیچیده‌تر بوده و همچنین میزان فلز مورد نیاز برای ساخت آن بیشتر خواهد بود.

۴. سفارش در تعداد بالا؛ سفارش پلاک استیل یا سفارش پلاک برنجی در تعداد بالا و عمده به شکل معکوس بر قیمت پلاک تاثیر خواهد داشت. بنابراین برای شرکت‌ها و افرادی که قصد سفارش این نوع پلاک‌ها را دارند، سفارش عمده و متناسب با نیاز به صرفه نیست.

۵. تولید به شکل سفارشی؛ سفارش پلاک استیل به طور کامل مطابق با طرح یا نوشته مدنظر مشتری توسط نونگاه پذیرفته می‌شود.  همانطور که گفتیم، طرح مد نظر مشتری توسط نونگاه دریافت شده و با استفاده از بروزترین دستگاه‌های چاپ و حک، بر روی فلز نقش می‌بندد.

مهم ترین کاربردهای پلاک استیل یا پلاک برنجی کدام‌اند؟

همانطور که گفتیم، سفارش پلاک برنجی یا پلاک استیل به منظور استفاده در موارد مختلفی صورت می‌گیرد. در واقع انچه باعث پرطرفداری این محصول در بازار شده، تنوع و کارآیی بالای آن بوده است. از جمله کاربردهای پلاک استیل می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱. ساخت پلاک‌های تبلیغاتی

۲. سر در شرکت‌ها

۳. نام گذاری شماره واحدهای یک ساختمان یا مجتمع

۴. پلاک معرفی یا شناسنامه محصولات

۵. در آسانسور به عنوان پلاک راهنما

روش های خرید عمده پلاک استیل در تهران

برای خرید پلاک استیل میتوان از راه های حضوری و آنلاین استفاده کرد. برای خرید عمده پلاک استیل و پلاک برنجی در تهران و سراسر ایران ، شرکت تبلیغاتی نونگاه با ارائه بهترین خدمات در خدمت هم میهنان عزیمان است

نکات تکمیلی برای سفارش پلاک برنجی و استیل

در این مطلب سعی کردیم تا هر آنچه لازم است  درباره ساخت و سفارش پلاک استیل بدانید را به شما بگوییم. سفارش پلاک برنجی و پلاک استیل به دلیل ویژگی‌های خاصی مانند طراحی سفارش، مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی و زنگ خوردگی، مقاومت در برابر لکه و کثیفی و مواردی از این قبیل است. شرکت‌های مختلفی در امر طراحی و تولید پلاک استیل فعالیت می‌کنند؛ یکی از تولید کنندگان مطرح در ایران نونگاه است. شرکت نونگاه به عنوان مجری ساخت انواع پلاک استیل و برنجی، لوح تقدیر، لوح پلکسی و …، محصولات خود را با ارائه قیمت‌های رقابتی و مناسب و همچنین با کیفیت بالا تولید و به مشتریان خود ارائه  می‌کند. اگر قصد سفارش پلاک استیل یا کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه سفارش این نوع پلاک‌ها را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. از شما بابت مطالعه این مطلبِ وب سایت نونگاه، صمیمانه سپاسگزاریم.

نمونه کار های پلاک استیل

سوالات متداول در رابطه با پلاک استیل

بله؛ پلاک‌های استیل قابلیت ترکیب با انواعی از پلاک مانند پلاک استیل را داشته و می‌توان به صورت لایه‌ای بر روی هم کار شوند.

۱. کیفیت ساخت پلاک استیل یا برنجی ۲. نوع فلزات بکار رفته در آلیاژ ۳. حجم و اندازه پلاک ساخته شده ۴. طرح کار و اندازه طرح ۵. تعداد پلاک سفارش داده شده

۱. به عنوان ابزار تبلیغاتی و مارکتینگ ۲. به عنوان شناسنامه محصولات ۳. استفاده به منظور نام گذاری واحدهای یک مجتمع مسکونی ۴. استفاده برای مشخص کردن نام پزشک در مطب‌ها و ساختمان‌های پزشکی ۵. استفاده در آسانسور‌ها یا کارگاه‌ها به عنوان راهنما

۱. به دلیل ترکیب مقاوم و با دوام آلیاژ ۲. به دلیل جلوه بصری و زیبایی ظاهری ۳. قابلیت ایجاد طرح‌‌های مختلف و متنوع ۴. قابلیت بازیافت و بکارگیری آن به عنوان آهن ربا ۵. دوام و مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی

مهم‌ترین انواع پلاک موجود در بازار عبارتند از : ۱. پلاک آلومینیومی ۲. پلاک استیل ۳. پلاک برنجی ۴. پلاک پلکسی گلاس ۵. پلاک مولتی استایل

بله؛ تمامی انواع پلاک استیل، آلومینیومی، مولتی استایل و … توسط تیم نونگاه مطابق با سفارش و خواسته مشتری تولید می‌شود.

بله قطعا! تیم نونگاه در راستای حمایت از مشتری فعالیت می‌کند. از این رو هره تعداد سفارش توسط مشتری افزایش یابد، قیمت تمام شده آن نیز متناسب با تعداد کم خواهد شد.

به طور کلی پلاک‌های استیل از اندازه‌هایی در حدود ۲۰ * ۳۰ تا ۱۰۰ * ۱۰۰ قابل سفارش بوده؛ انتخاب سایز پلاک بر عهده مشتری است. البته می‌توانید از تیم پشتیبانی یا کارشناسان ما نیز در این مورد مشورت لازم را دریافت کنید.

آماده سازی پلاک استیل نیاز به طی شدن فرایندهای طراحی، ساخت تا تولید آن است و از این رو مقداری زمان بر بوده و از چند روز تا چند هفته می‌تواند زمان بر باشد. فاکتور موثر دیگر، تعداد پلاک سفارش شده توسط مشتری است. نونگاه تمام سعی خود را بر آن دارد تا سفارش‌های مشتریان خود را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت آماده نموده و تحویل دهد.

به دلیل گران شدن فلز برنج و همچنین به علت دزدیده شدن پلاک‌‌ها، استیل طلایی جایگزین آن شد. استیل طلایی در واقع همان استیل با ظاهر طلایی است. پس از تولید استیل طلایی، استیل‌ها در رنگ‌های دیگری مانند رزگلد، دودی، مسی و … . هر کدام از این نوع استیل‌ها دسته‌بندی مات و براق دارند.

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
خانه
× پیام دهید