مجموعه تبلیغاتی نو نگاه​

مجموعه تبلیغاتی نو نگاه​​

02188341208

سفارش ساخت پلاک پلکسی | خرید پلاک مولتی + قیمت عالی و کیفیت بالا

دوست عزیز حتما قبل از سفارش پلاک پلکسی این مطلب را مطالعه فرمایید.

ورق های اکریلیک گلاس که بیشتر با نام پلکسی گلاس شناخته می‌شوند ، این ورقها نوعی پلاستیک هستند که در ضخامتها و رنگهای مختلف و در دو نوع شفاف و رنگی تولید میشوند. هر رنگ و ضخامت پلکسی گلاس کاربردی خاص دارد . ورق های شفاف عمدتا بجای شیشه استفاده میشوند ولی پلکسی های رنگی کاربردهای متنوع تری دارند.

پلکسی گلاس های رنگی دسته ای از انواع ورق اکریلیک هستند که در یک طیف رنگی مشخص تولید می شوند . این ورق ها را می توانید در رنگ های اصلی و همچنین در رنگ های پرکاربرد فرعی تهیه کنید . کمتر زمانی پیش می آید که شما بخواهید محصولی را با رنگی خاص تولید کنید و رنگ مورد نظر شما در کاتالوگ رنگ پلکسی موجود نباشد .

تابلو پلکسی از انواع ورق پلکسی با ضخامت و رنگ و فرم های مخلتف ساخته شده است. بیشترین مورد مصرف  از ورق های پلکسی ، ساخت تابلو پزشکی ، ساخت تابلو هیئتی ، ساخت انواع لوح تقدیر ، ساخت راهنمایی طبقات، ساخت راهنمایی اتاق و سر درب ، ساخت پلاک منزل و ساخت حروفهای برجسته می باشد. تابلو پزشی و تابلو هیئتی در قالب و فرمهای استاندارد ، ساخت می گردد .

برای ساخت محصولات مختلف بوسیله پلکسی رنگی بایستی ابتدا طرح محصول در نرم افزارهای دوبعدی و سه بعدی رسم شود . نرم افزارهای اصلی برای طراحی برش لیزری کورل و اتوکد هستند . پس از اینکه طرح محصول آماده شد به دستگاه برش لیزری فرستاده میشود و بر روی پلکسی گلاس رنگی بریده می‌شود. البته کاربرد ورق پلکسی رنگی محدود به ساخت محصول نیست.

قیمت ورق پلکسی رنگی

قیمت پلکسی رنگی بر مبنای دو فاکتور ضخامت و سایز تعیین میشود. یعنی برای محاسبه قیمت یک قطعه پلکسی گلاس باید ابعاد طول و عرض و همچنین ضخامت آنرا داشته باشیم. هر چقدر ابعاد و ضخامت بیشتر باشد ، به همان نسبت قیمت ورق پلکسی گلاس رنگی نیز افزایش پیدا می‌کند.

برای دانستن قیمت ورق پلکسی رنگی لازم است این دو مورد را بدانید:

  • بزرگترین ابعاد ورق پلکسی گلاس ۱۲۲×۱۸۳ سانتیمتر است و اگر قطعات کوچکتری خریداری کنید قیمت ورق پلکسی به همان نسبت کمتر میشود.
  • ورقهای پلکسی گلاس از ضخامت ۱ میل تا ۱۰ میل در سایت لیزرکات قابل خرید هستند. هرچقدر ضخامت بیشتر شود به همان نسبت قیمت هم بیشتر میشود.

برش لیزری پلکسی چگونه است؟

ورقهای پلکسی گلاس رنگی و شفاف را به سه روش مختلف می توان برش زد. ورق های پلکسی گلاس تایوانی به خوبی بریده می شوند و هیچ نوع زائده و سوختگی و زدگی در لبه ورق ها مشاهده نمی شود. پس اگر خواستید روزی ورق پلکسی تایوانی را با این سه روشی که در ادامه به شما میگویم برش بزنید هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید:

  • اولین روش برش پلکسی استفاده از اره دیسکی است اره ای دیسکی را می‌توانید هم به صورت ثابت رومیزی و هم به صورت دستی استفاده کنید. اگر اره دیسکی را به میز ببندید کار شما آسان تر است. یعنی فقط کافیست ورق پلکسی گلاس رنگی یا شفاف را روی صفحه میز قرار دهید و از جلوی اره دیسکی عبور دهید با این کار ورق پلکسی گلاس به دو قسمت تقسیم می‌شود. ولی شاید شما به اره های دیسکی دسترسی نداشته باشید. بنابراین باید از روش دستی برای برش ورق پلکسی گلاس رنگی یا شفاف استفاده کنید.
  • در روش دستی و برای برش پلکسی گلاس به کاتر مخصوصی به نام کاتر طلق بر نیاز دارید.

این کاتر به طور مستقیم نمی‌تواند پلکسی گلاس را برش بزند ولی اگر چند بار آن را روی سطح پلکسی بکشید باعث می شود از سطح ورق پلکسی براده برداری شود. وقتی به مقدار لازم از سطح ورق براده برداری کردید و شیاری نسبتا عمیق در سطح پلکسی ایجاد شد آنگاه می توانید با فشار دست پلکسی گلاس را به دو قسمت تقسیم کنید.

  • در سومین روش برش پلکسی رنگی و شفاف که استفاده از دستگاه برش لیزری است. بهترین روش برش پلکسی گلاس استفاده از برش لیزری است. با هیچ روشی مثل برش لیزری نمی توانید پلکسی گلاس رنگی و شفاف را خیلی تمیز و دقیق برش بزنید.

اگر قصد ساخت محصولات مختلف به وسیله پلکسی رنگی را دارید باید طرح برش را در نرم افزار اتوکد یا کورل آماده کنید و بر روی پلکسی گلاس رنگی یا شفاف برش بزنید. مزیت برش لیزری این است که ریزترین برش ها را می توانید به کمک آن انجام دهید.

و حسن دیگری که برش لیزری دارد این است که حجم انبوهی از برش های مختلف را می توانید ظرف چند ساعت انجام دهید. ولی همیشه این سوال وجود داشته است:

اگر ورق پلکسی گلاس با لیزر بریده شود اثر سوختگی بر روی آن می ماند؟

نگرانی بزرگی که همیشه وجود داشته است، سوختگی و دوده زدگی ورق پلکسی هنگام برش لیزری است. اگر دستگاه برش لیزری تنظیم باشد و فاصله کانونی لیزر تا سطح ورق بدرستی توسط اپراتور تنظیم شده باشد هیچ نوع سوختگی یا دوده زدگی در لبه برش دیده نمی شود.

 چند مزیت فوق‌العاده پلکسی رنگی

  • برخی از کدهای پلکسی گلاس رنگی می‌توانند نور را از خودشان عبور دهند و به همین علت است در ساخت حروف های برجسته کاربرد دارند ..
  • پلکسی رنگی در رنگ های اصلی و کاربردی و همچنین در رنگ های فرعی پرکاربرد تولید می شود و هیچ متریالی به اندازه ورق پلکسی گلاس تنوع رنگی ندارد
  • پلکسی گلاس رنگی را اگر در فضای خارجی استفاده کنید پس از سال‌ها تغییر رنگ و تغییر شکل نمی دهد و این بزرگترین مزیت ورق پلکسی گلاس رنگی و شفاف است
  • شما می توانید انواع عملیات ابزار زنی حکاکی برش و پرداخت کاری و خمکاری را روی پلکسی های رنگی و شفاف انجام دهید. این یعنی پلکسی گلاس رنگی و شفاف خواص مکانیکی فوق العاده ای دارند.
  • بسیاری از محصولات هستند که تولید آنها با روش تزریق پلاستیک به صرفه نیست. بنابراین متریال دیگری بهتر است پلکسی گلاس رنگی نخواهید یافت.  

 پلاک مولتی در نونگاه

مولتى استایل از نوعى پلاستیک با مغزى مشکى ساخته مى شود که بر روی آن لایه نازکى از جنس لمینت پوشیده شده است. از مزیت هاى این پلاک سرعت بالاى تولید و عدم محدودیت در برش هاى گرد و همچنین مقاومت در مقابل رطوبت مى باشد. مولتى استایل بیشتر در رنگ هاى طلایى و نقره اى تولید مى گردد. عدم مقاومت در مقابل حرارت و ضربه و همچنین مقاومت بسیار کم در مقابل خراشیدگى محدودیت هاى این نوع پلاک مى باشد، به همین خاطر استفاده از این پلاک بیشتر جهت ساختن تندیس و تابلوهاى مکانهاى مرطوب مانند استخرهاى ورزشى توصیه مى گردد

 پلاک های پلکسی و مولتی در مقایسه با پلاک های استیل و آلومینیومی قیمت مقرون به صرفه ای دارند ولی  قبل از سفارش حتما مقالات مربوط به بقیه پلاک استیل ، آلومینیومی را مطالعه کنید تا بهتر بتوانید پلاکی که برای شما کاربرد بیشتری دارد و از لحاظ قیمتی برای شما مناسب هست را انتخاب کنید.

 در صورت نیاز حتما با ما تماس بگیرید تا مشاورین ما بتوانند شما را برای سفارش بهتر راهنمایی کنند.

 

نمونه پلاک پلکسی تولید شده نونگاه

0:00
0:00
× پیام دهید