دسته بلاگ

بج سینه پلی استری چیست ؟

بج سینه پلی استری

بج سینه که به آن نشان سینه هم گفته می‌شود، یک قطعه کوچک بوده که به شکل لوگو برند ساخته می‌شود و معمولا روی یقه لباس با مقنعه قرار می‌گیرد. امکان ساخت بج سینه این وسیله با متریال‌های مختلف وجود دارد، در نتیجه انواع مختلفی از بج سینه که شامل بج سینه پلاستیکی، بج سینه فلزی، بج سینه پارچه ای، بج سینه چرمی و بج سنه پلی استری می‌شود، در بازار موحود است.

از آنجایی که بج سینه پلی استری نسبت به سایر موارد گفته شده، جلوه ظاهری زیباتری دارد، اکثر سازمان‌ها متقاضی خرید بج سینه پلی استری هستند و این نوع نشان سینه معمولا پرطرفدارتر است. به همین دلیل، در ادامه این مطلب قصد داریم تا درباره بج سینه پلی استری صحبت کنیم.

انواع بج سینه پلی استری

بج سینه پلی استری یا نشان سینه پلی استری یک برچسب کوچک و از جنس فلز برنج بوده که با یک لایه پلیمر مصنوعی یا همان پلی استر پوشانده می‌شود. این از نظر کاربرد، محل نصب و… به انواع مختلف زیر تقسیم می‌شود:

 • بج سینه پلی استری تبلیغاتی
 • بج سینه پلی استری سازمانی
 • بج سینه پلی استری نظامی
 • بج سینه پلی استری کت مردانه
 • بج سینه پلی استری مانتو
 • بج سینه پلی استری شال و مقنعه
 • ….

بج سینه پلی استر

ویژگی‌های بج سینه پلی استری

 • مقاوم بودن در برابر آب و رطوبت: پلی استر یکی از موادی است که در برابر آب و رطوبت مقاومت بالایی دارد. در نتیجه بج سینه پلی استری نیز نسبت به آب و رطوبت مقاومت داشته و برای استفاده در محیط‌های مرطوب مناسب است.
 • مقاوم بودن در برابر زنگ زدگی: یکی دیگر از ویژگی‌های بج سینه پلی استری این است که پلی استر در برابر خوردگی و رنگ زدگی نیز مقاوم است. در نتیجه بج سینه فلزی که با پلی استر می‌پوشانند، دچار رنگ زدگی نمی‌شود.
 • مقاوم بودن در برابر اشعه UV: پلی استر در برابر اشعه خورشید نیز مقاوم است و رنگ آن تغییر نمی‌کند. پس می‌توان گفت که بج سینه پلی استر هم در صورتی که در معرض آفتاب باشد، دچار تغییر رنگ نمی‌شود.
 • رنگ بندی متنوع: معمولا امکان تولید پلی استر با رنگ‌های متنوع وجود دارد. در نتیجه شرکت‌های سازنده بج، می‌توانند انواع بج سینه پلی استری را در رنگ‌های متنوع تولید کنند.
 • جذابیت بصری: زیبایی و جذابیت بصری از دیگر ویژگی‌های بج سینه پلی استری به شمار می‌رود. چون امکان به وجود آوردن انواع طرح با پلی استر وجود دارد.

ضرورت و اهمیت استفاده از بن سینه پلی استری برای شرکت‌ها

همانطور که در ابتدای این مطلب هم گفتیم، بج سینه به شکل‌های مختلفی مثل آرم یک برند، لوگو شرکت یا شعار تبلیغاتی یک کسب و کار ساخته می‌شود تا مدیر و کارمندان یک مجموعه آن را هنگام کار، روی لباس خود قرار دهند. پس بج سینه می‌تواند اطلاعات یک کسب و کار یا برند را  در کمترین زمان ممکن در اختیار مخاطب قرار دهد. در واقع باید گفت که بج سینه ابزاری برای تبلیغات و معرفی یک شرکت یا کسب و کار محسوب می‌شود.

در نتیجه شرکت‌ها‌ و برندهایی که قصد دارند، لوگو یا شعار خود را به جامعه مخاطبین معرفی نمایند، پیش از هر کاری باید به دنبال سفارش بج سینه پلی استری برای کارمندان خود باشند.

خرید بج سینه پلی استر

مزایا استفاده از بج سینه

 1. استفاده از بج سینه باعث انحصاری شدن لوگو یا آرم شرکت می‌شود. چون زمانی که کارمندان یک شرکت، از بج سینه استفاده کنند و لوگو در بین مخاطبین شناخته شود، شرکت یا برند دیگری نمی‌تواند از لوگو یا آرم شرکت موردنظر کپی برداری کند.
 2. استفاده همزمان کارمندان یک مجموعه از بج سینه یک شکل، از لحاظ بصری زیبا است و مخاطب زمانی وارد این مجموعه می‌شود با صحنه جذابی روبرو خواهد شد.
 3. نشان سینه پلی استر دوام بالایی دارد و تا سال‌ها قابل استفاده است. در نتیجه شرکت‌ها لازم نیست که هر سال برای کارمندان خود بج سینه خریداری کنند.
 4. حفظ اتحاد و یکپارچگی میان کارمندان یک کسب و کار از دیگر مزایا استفاده از بج سینه به شمار می‌رود. در واقع باید گفت استفاده تمام کارمندان از بج سینه یک شکل، به مخاطب این پیام را القا می‌کند که تمام کارمندان تابع قوانین هستند و با هم اتحاد دارند.

مراحل ساخت بج سینه پلی استری

 1. ابتدا طراح، طرح بج سینه را داخل یک نرم افزار گرافیکی مثل Adobe Illustrator یا CorelDRAW به صورت دیجیتالی طراحی می‌کند و آن را داخل یک فایل PDF,JPG یا PNG ذخیره می‌نماید.
 2. پس از طراحی شکل بج، قالب طرح موردنظر توسط دستگاه مخصوص ساخته می‌شود.
 3. از آنجایی که شیوه ساخت بج سینه پلی استری به صورت ریخته گری است، در مرحله سوم فلز موردنظر را ذوب می‌کنند و داخل قالب می‌ریزند.
 4. پس از ساختن پایه بج، یک لایه پلی استر روی فلز قرار می‌گیرد تا ظاهر نشان سینه زیباتر شود و استحکام آن افزایش پیدا کند.
 5. در آخر نیز یک سنجاق سوزنی در قسمت پشت بج نصب می‌گردد تا به وسیله آن بتوان بج سینه را روی لباس نصب کرد.

قیمت بج سینه پلی استری

قیمت بج سینه پلی استری مقدار مشخصی ندارد و با اساس فاکتورهای زیر تغییر می‌کند:

 1. طراحی بج: امکان ساختن انواع بج با طرح‌های مختلف وجود دارد، معمولا هر چه طراحی بج سینه پیچیده‌تر باشد، قیمت آن هم افزایش پیدا می‌کند.
 2. سایز و اندازه بج: عامل دیگری که بر روی قیمت بج تاثیر می‌گذارد، سایز و اندازه آن است.
 3. تعداد بج: تعداد بج سینه پلی استری ساخته شده، عامل دیگری بوده که قیمت بج به آن بستگی دارد. معمولا شرکت‌های سازنده برای مشتریانی که تعداد بالا سفارش می‌دهند، تخفیف در نظر می‌گیرند.
 4. زمان تحویل: سفارشاتی که باید خیلی سریع آماده شوند، معمولا قیمت بیشتری دارند. یعنی اگر کسی و کارها بخواهند که سفارش بج را به صورت فوری تحویل بگیرند باید یک هزینه جداگانه بابت تحویل فوری به شرکت سازنده بج پرداخت کنند.
 5. نوع تحویل: اگر تحویل بج سینه به صورت پستی باشد، هزینه پست به هزینه ساخت بج افزوده می‌شود.

کاربردهای بج سینه پلی استری

 • معرفی کارمندان یک سازمان به مراجعه کنندگان از جمله کاربردهای اصلی بج سینه به حساب می‌آید. به همین جهت، در سازمان‌های نظامی و پزشکی استفاده از بج سینه برای کارمندان الزامی است تا افراد هنگام ورود به سازمان موردنظر در کمترین زمان ممکن بتوانند کارمندان را از افراد معمولی تشخیص دهند.
 • تبلیغات و بازاریابی از دیگر کاربردهای بج سینه پلی استری محسوب می‌شود. چون بج سینه را به شکل لوگو برند می‌سازند و این موضوع باعث آگاهی مخاطب از برند مورد نظر می‌شود.
 • یکی دیگر از کاربردهای بج سینه این است که مدیران و کارمندان یک مجموعه هنگام شرکت در همایش یا نمایشگاه‌های بین المللی از آن استفاده می‌کنند. چون استفاده از بج سینه به حاضرین داخل نمایشگاه کمک می‌کند تا افراد مجموعه موردنظر را شناسایی کنند و به تبلیغ برند هم کمک می‌کند.

 سخن نهایی

بج سینه پلی استری یکی از بهترین ابزارآلات تبلیغاتی است که برندها به کمک آن می‌توانند لوگو یا شعار تبلیغاتی خود را به مخاطب معرفی کنند. به عبارتی باید گفت که نشان یا بج سینه، یک وسیله بسیار کوچک است اما می‌تواند یک برند را ترویج دهد و تاثیرات بزرگی را بر روی ذهن مخاطبین بگذارد.

با این تفاسیر کسب و کارهایی که تمایل دارند بین مردم شناخته شوند باید به دنبال خرید عمده بج سینه پلی استری باشند.

چنانچه شما هم قصد دارید تا برند خود را به دیگران معرفی کنید و قصد سفارش بج سینه پلی استری یا هر نوع بج دیگری را دارید. همین حالا با کارشناسان شرکت نونگاه تماس بگیرید. چون کارشنان این مجموعه با بهره مندی از دانش و تجربه خود به شما مشاوره‌های لازم را ارائه می‌دهند. سپس به شما کمک می‌کنند تا بهترین نوع بج سینه را برای کسب و کار خود سفارش دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *